Již dlouhou dobu prohlížím různé internetové servery s tím, že hledám zajímavé hračky pro stále nezbednější a náročnější dětičky. A nyní jsem na jeden super nápad narazila. Jedná se o dřevěné stavebnice, robotické 3D puzzle, dinosaury a spoustu dalších hezkých stavebnic. Níže se pokusím podrobněji popsat, o jaké hračky se jedná a v čem mě tak zaujaly.

RoboTime

Nebo také robotické 3D dřevěné puzzle. Jednoduché dřevěné RC robotické modely pradávných dinosaurů, RC modely vozidel a solárních letadel. Poskládat je lze velmi snadno. Jednotlivé dřevěné dílky společně s motorky a čidly do sebe pěkně zapadají a to bez použití lepidla, nářadí či šroubků. Mě osobně zaujali dinosauři. U těch lze po složení ovládat chůzi, řev a dokonce i kousání. RoboTime je dřevěná skládačka, která zabaví i to sebevíce nezbedné dítě.

Všechny tyto dřevěné skládačky naleznete na stránkách RoboTime.cz, která má výhradní zastoupení v ČR a SR. RoboTime vyrábí dřevěné hračky pro děti od 3 respektivě 6 let. Snaží se o přiblížení přírodních materiálů dětem. Zároveň spojují dřevo s moderními prvky (robotické součástky, dálkové ovládaní), které vytvářejí robotické zvuky, pohyby a reakce na světlo. V roce 2008 získala společnost RoboTime zlatou medaili v kategorii vzdělávacích hraček na největším veletrhu hraček v Číně.

Robotický dinosaurus Tyranosaurus T-REX

Tak to je on! Věrohodná i když dřevěná kopie pradávného Tyranosauruse Rexe. Tento 39,5cm vysoký robotický dinosaurus umí teda věcí. Pohybuje se všemi směry – chůze vpravo, vlevo, ale i dopředu. Na zvuky a změny světla reaguje pohybem a řevem a dokonce na něm lze zvolit jeden ze tří modů.


The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

Touto hezkou stavebnicí umožníte dětem nahlédnout do pravěku, oživit dávno vymřelé predátory a zajistíte jim zábavu na spoustu hodin, přičemž se u dítěte rozvíjí kreativita, soustředěnost a trpělivost.  Navíc, kdo by doma nechtěl mít dinosaura na dálkové ovládání?

Na webových stránkách DVĚDĚTI.CZ jsem nalezla spoustu zajímavých a originálních dřevěných hraček, se kterými si kromě dětí vyhrají jistě i dospělí.